Предавање у оквиру Светосавских дана

У недељу, 14. маја 2023. године, у Светосавском храму у Новом Саду, настављене су духовно-културне свечаности под називом Светосавски дани.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ Световазнесенског храма у Новом Саду, уз саслужење ђакона Стевана Јањина. По одслуженој вечерњој служби, прота Бранко је одржао предавање на тему „Осам векова Светосавља у Бачкојˮ. У надахнутом предавању прота Бранко је сведочио о томе да је Свети Сава целокупну своју свештенослужитељску и просветитељску делатност темељио и утврђивао на светим богослужењима Цркве Христове.

На крају ове духовне вечери, протојереј Бранислав Мркић, настојатељ Светосавског храма, у име свештеног братства је уручио проти Бранку напрсни крст, као израз благодарности на његовој љубави и жртви.