Поклоничко путовање верникâ из Чуруга

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у недељу, 14. маја 2023. године, верници из Чуруга, предвођени протојерејем Миланом Ђурићем, походили су светиње Епархије темишварске.

Верници су присуствовали светој Литургији у манастиру Бездин, у близини Арада, где су приступили светој Тајни Причешћа, поклонили се светињи и упознали се са историјатом манастира. Потом су посетили храм Рођења светог Јована Крститеља у селу Кетфељ, а затим у Темишвару Саборни храм и ризницу Епархије темишварске, као и Катедрални храм Румунске Православне Цркве. Духовно укрепљени и оснажени, осетивши пасхалну радост и љубав браће и сестара богочуване Епархије темишварске, славећи Господа и благодарећи Му на свему, верници су се вратили својим домовима у вечерњим часовима.