Уведен у дужност нови парох у Каћу

На дан празника Ваведења Пресвете Владичице Богородице, 21. новембра / 4. децембра 2020. године, у Светониколајевском храму у Каћу служена је света Литургија.  Литургијским сабрањем началствовао је протопрезвитер Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење протопрезвитерâ Александра Брашанца и Марка Ђурића, и презвитерâ Леа Малешевића и Владимира Маркова. После  свете Литургије, прота Бранислав је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом је протопрезвитер Александар Брашанац, досадашњи парох гајдобрански, постављен  на новоформирану четврту парохију при Светониколајевском храму у Каћу. Прота Бранислав је честитао новопостављеном пароху и пожелео му успех у пастирској служби, док је у име братства и сабраног народа Божјег добродошлицу сабрату и новом пароху пожелео протојереј Марко Ђурић, настојатељ Светониколајевског храма у Каћу.

[carousel_slide id=’21311′]