Уведен у дужност нови парох у Гајдобри

Уочи празника Ваведења Пресвете Богородице, у четвртак, 3. децембра 2020. године, у храму Светих Апостола Петра и Павла у Гајдобри служено је празнично вечерње, на којем је началствовао протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други. Том приликом, отац Бранислав је у име архијерејског намесника бачкопаланачког, а на основу одлукâ Његовог Високопреосвештенства Епископа новосадског и бачког господина др Иринеја, разрешио дужности протојереја Александра Брашанца, досадашњег пароха гајдобранског, који је, по потреби службе, премештен за пароха при Светониколајевском храму у Каћу, а потом је новорукоположеног презвитера Миладина Божиловића увео у дужност привременог пароха при гајдобранском светом храму, представивши га верном народу, са молитвеним жељама за плодоносан пастирски рад у повереној му парохији. Отац Миладин је заблагодарио Епископу бачком господину Иринеју на указаном поверењу и представио се вернима у светоме храму.

[carousel_slide id=’21297′]