Слава параклиса у Криваји

У петак, 27. јула / 9. августа 2024. године, на празник Светог великомученика Пантелејмона, свечано је прослављена слава параклиса у Криваји.

Свету Литургију је служио презвитер Лазар Ђачић, парох палићки, а за певницом су појали Слободан Булатовић и Горан Панић из Бачке Тополе. После прочитаног јеванђелског одељка, отац Лазар се обратио верном народу пригодном беседом и честитао им славу параклиса. По заамвоној молитви, извршен је трократни опход око параклиса и помен оснивачима, свештенослужитељима храма и парохијанима. После завршетка свете Литургије, извршен је чин благосиљања славских дарова које је принела госпођа Наталија Ковач, овогодишња кума. Залог кумства за следећу годину примио је г. Драган Бореновић.