Храмовна слава у Молу

Верни народ у Молу прославио je престони празник храма Светог Саве, у суботу, 14/27. јануара 2024. године. Празничним бденијем je началствовао протонамесник Петар Пивнички, парох бачкопетровоселски, уз саслужење презвитерâ Ненада Вујасина, пароха ађанског и Милорада Мишкова, пароха молског. После бденија, отац Петар је одржао пригодну беседу и сабранима честитао навечерје празника.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао презвитер Милорад Мишков, парох молски, уз саслужење протонамесника Милана Ичина, свештеника из Бечеја. После прочитаног јеванђелског зачала, беседу је одржао отац Милорад. Светој Литургији је присуствовао и велечасни Миклош Вилагош, римокатолички жупник у Молу.

Вечерњим богослужењем je началствовао протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После извршеног чина благосиљања славских дарова, вернима се бираним речима обратио прота Бранислав, који је истакао значај Светог Саве, нагласивши да је Свети Сава родоначелник српског народа и његов путовођа ка Христу. Овогодишњи кум г. Миленко Милутиновић предао је залог кумства г. Предрагу Бранкову. После богослужења деца предшколског и школског узраста су рецитовала песме посвећене Светом Сави, а даривани су поклонима које су припремили Црквена општина молска и г. Бранислав Пејчић из Мола.

Храм Светог Саве у Молу ове године прославља јубилеј – двеста година од освећења. Тим поводом, уочи храмовне славе, у Основној школи „Новак Радонићˮ у Молу, отворена је изложба дечјих ликовних радова на тему ,,Светосавски храм у Молуˮ. Ученике који су урадили најбоље цртеже, Црквена општина молска је наградила пригодним поклонима. Ова изложба је прва у низу активности којима ће током године Црквена општина молска обележити јубилеј храма.