Најава: „Сомборске духовне вечериˮ

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина сомборска учествује у организацији манифестације „Сомборске духовне вечериˮ, која ће трајати од 3. до 5. октобра 2023. године у Сомбору, а биће уприличена на иницијативу Јеврејске општине Сомбор. Поред Јеврејске општине Сомбор и Црквене општине сомборске, у организацији манифестације учествује и римокатоличка црква Пресветог Тројства у Сомбору.

Програм манифестације:

Уторак, 3. октобар 2023. године

• 19:30 часова, Велика дворана Градске куће: Свечано отварање „Сомборских духовних вечери“

Среда, 4. октобар 2023. године

• 10:00 часова: Организовани обилазак верских објеката за ученике сомборских средњих школа
  • 17:00 часова, просторије Јеврејске општине у Сомбору: Отварање изложбе и промоција књиге Синагоге у Војводини Рудолфа Клајна, Чедомиле Маринковић и Горана Левија
  • 19:30 часова, Светођурђевски храм: Концерт хорске духовне музике

Четвртак, 5. октобар 2023. године

• 19:30 часова, римокатоличка црква Пресветог Тројства: Концерт духовне музике и свечано затварање „Сомборских духовних вечериˮ