Увођење у дужност новог пароха у Чуругу

У навечерје молитвеног празновања празника Успенија Пресвете Богородице, у суботу, 14/27. августа 2022. године, бденије у Световазнесенском храму у Чуругу служио је презвитер Мирослав Стојановић, уз саслужење протопрезвитера Милана Ђурића, пароха чурушког.

После отпуста, протопрезвитер Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се новорукоположени презвитер Мирослав поставља за пароха друге чурушке парохије. Прота Миладин је поздравио сабране вернике, а оцу Мирославу пожелео свако добро и благослов од Господа и успешно пастирско служење у Винограду Господњем. Заблагодаривши Господу, отац Мирослав је захвалио Преосвећеном владици Иринеју на благослову, указаној части и поверењу, а сабраном народу на топлој добродошлици. На крају молитвеног сабрања, протопрезвитер Милан Ђурић, настојатељ храма, пожелео је топлу добродошлицу оцу Мирославу у име свих парохијана, Црквеноопштинског управног одбора и своје име, уз молитвене жеље за успех на повереној дужности.