Лазарева субота у Саборном храму у Новом Саду

Mолитвена прослава Лазареве суботе у Саборном храму у Новом Саду почела је 3/16. априла 2022. године служењем празничног јутрења и свете Литургије. Прослава је настављена поподне, чином освећења врбових гранчица и свечаном литијом, уз учешће многобројног верног народа Божјег. Литија се кретала од Саборног храма кроз улице: Змај Јовину, Модене, Илије Огњановића, Константина Данила, Игњата Павласа и Дунавску.

Литију свештенства и верног народа Божјег, предводио је Његово Преосвештенство Епископ  мохачки господин Дамаскин. Празнично бденије после литије, служио је презвитер Јован Вачик, уз саслужење ђакона Александра Артукова. Празничном бденију су молитвено присуствовали Преосвећена господа епископи бачки др Иринеј и мохачки Дамаскин.

[carousel_slide id=’45327′]