Најава: Манифестација „Под Покровом Богородицеˮ у Бачкој Паланци

Са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци, поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице, од 4. до 13. октобра 2024. године, организује манифестацију „Под Покровом Богородицеˮ са следећим програмом:

Петак, 4. октобар, у 19:00 часова:

• У градском биоскопу, протојереј-ставрофор др Милош Весин одржаће предавање на тему „Кад почиње васпитање деце?ˮ

Субота, 5. октобар, у 19:00 часова:

• После вечерњег богослужења у Светојованском храму, Панчевачко српско црквено певачко друштво и Црквени хор„Свети Јован Крститељˮ ће одржати концерт духовне музике.

Недеља, 6. октобар:

• После свете Литургије у Светојованском храму која почиње у 9:00 часова, служиће се чин благосиљања славских дарова Црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ.

Уторак, 8. октобар, у 18:30 часова:

• После вечерњег богослужења, у Светосавском дому Светојованског храма, презвитер Станко Лакетић ће одржати предавање на тему „Поштовање Пресвете Богородице у Православљу и изван његаˮ.

Четвртак, 10. октобар, у 18:30 часова:

• После вечерњег богослужења, у Светосавском дому Светојованског храма, др Предраг Вајагић ће представити зборник научних радова „Српска Православна Црква – изазови и искушења кроз историјуˮ.

Недеља, 13. октобар:

• После свете Литургије у храму Покрова Пресвете Богородице која почиње у 9:00 часова, биће отворена изложба радова ликовног конкурса ученика бачкопаланачких основних школа и избор најуспешнијих ликовних и литерарних радова ученика бачкопаланачких средњих школа.