Прослављена слава Црквеног хора „Антифонˮ и Кола српских сестара Епархије бачке

На дан празновања Рођења Пресвете Богородице, у суботу, 8/21. септембра 2024. године, прослављена је слава Црквеног хора „Антифонˮ при Успенском храму Новом Саду, као и слава Кола српских сестара Епархије бачке.

На дан празника, у храму Успења Пресвете Богородице у Новом Саду, светом Литургијом је началствовао протојереј Жељко Латиновић, настојатељ Успенског храма, уз саслужење свештеног братства наведеног храма. После заамвоне извршен је чин благосиљања славских дарова које су принели чланови Црквеног хора „Антифонˮ, предвођени диригенткињом Милицом Грубишић, као и славских дарова које су принеле чланице Кола српских сестара Епархије бачке. Прота Жељко Латиновић је упутио топле, очинске речи благодарности свим члановима хора који својим појањем доприносе лепоти богослужења у Успенском храму. Благољепију свете Литургије и свечарској атмосфери допринели су и чланови Црквеног хораСвети Стефан Дечанскиˮ из Новог Сада, предвођени диригенткињом Светланом Грујић, који су такође учестовали у прослави славе Црквеног хора „Антифонˮ.