Увођење у дужност парохијског ђакона у Турији

У понедељак, 20. августа / 2. септембра 2024. године, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Турији, вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење протојереја-ставрофора Драгомира Трифуновића, умировљеног свештеника, протојереја Стевана Лукића, пароха туријског, и ђакона Ненада Еркмана.

На крају вечерњег богослужења, протојереј Владислав Пајић је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се протојереј Стеван Лукић, досадашњи парох туријски, разрешава парохијске дужности у Турији и поставља за пароха у Парагама, а затим је прочитао одлуку којом се новорукоположени ђакон Ненад Еркман поставља за парохијског ђакона при храму Преноса моштију светог оца Николаја у Турији. Прота Владислав и презвитер Младен Сантовац, парох други туријски, пожелели су проти Стевану и ђакону Ненаду срећан и благословен рад на новим дужностима које су им поверене. Прота Стеван и ђакон Ненад су заблагодарили Господу и Његовом Високопреосвештенству Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаној части и поверењу и поздравили присутни верни народ.