Празник Преображења Господњег у Станишићу

На празник Преображења господњег, у понедељак, 6/19. августа 2024. године, православни житељи Станишића прославили су сеоску славу. На дан празника, свету Литургију служио је протојереј Славољуб Лугоњић, парох станишићки. По прочитаном јеванђелском зачалу, прота Славољуб је у пригодној беседи истакао значај Преображења Господњег за спасење људи.

Вечерњим богослужењем је началствовао протонамесник Борислав Тошић, парох бачкобрестовачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег је извршен чин благосиљања славских дарова које је принела овогодишња кума, Софија Лугоњић, ученица из Станишића. Беседу о значају празника произнео је презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски. Кумство за следећу годину је преузела госпођа Марина Келић из Станишића.