Слава Библиотеке Црквене општине у Суботици

У четвртак, 2/15. августа 2024. године, на празник Преноса моштију светог првомученика и архиђакона Стефана, прослављена је слава Библиотеке Црквене општине суботичке.

У присуству верног народа, чланова библиотеке, библиотекара Јована Мајсторовића, катихете, чин благосиљања славских дарова је извршио презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски, уз саслужење свештенства и ђаконства архијерејског намесништва суботичког. Честитајући славу, отац Дарко је истакао велики значај Библиотеке која је кроз историју имала врло важну улогу у културно-образовном значају за српски народ у Суботици. Њена улога је важна и данас јер Библиотека поседује преко 14.000 књига, часописа и других публикација на српском, мађарском, латинском, енглеском, француском и црквенословенском језику. По извршеном чину благосиљања славских дарова, у дворани Црквене општине суботичке, професор историје Јасмина Марић одржала је предавање на тему ,,Штампарија Црнојевићаˮ. Предавача и присутне срдачно је поздравио протонамесник Милош Петровић, настојатељ храма Светог Нектарија Егинског у Суботици.