Слава параклиса у Сенти

На дан празника Сабора светог архангела Гаврила, у петак, 13/26. јула 2024. године, у параклису на православном гробљу у Сенти, светом Литургијом је началствовао  протонамесник Далибор Ратник, парох чантавирски, уз саслужење протонамесника Далибора Зарића, пароха сенћанског. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око храма. На крају свете Литургије извршен је чин благосиљања славских дарова које је принела Горица Миладинов. Кумство за следећу годину преузео је Марко Попов.

Параклис посвећен Сабору светог архангела Гаврила у Сенти подигао је Јаков Крагујевић, за покој душе сина Милана који је погинуо током Буне 1848/1849. године. Параклис је сазидан у необарокном стилу, а иконе на иконостасу израдио је Новак Радонић из Мола. Параклис је под заштитом државе као споменик културе.