Најава: „Спасовданске свечаностиˮ у Суботици

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Српска православна Црквена општина суботичка и Црквени хор ,,Свети Роман Мелодˮ из Суботице, поводом предстојеће славе храма Вазнесења Господњег у Суботици, организују манифестацију „Спасовданске свечаностиˮ, са следећим програмом:

Субота, 8. јун, у 19:00 часова – Вече хорске музике на коме наступа Црквени хор „Свети Роман Мелодˮ са гостима ђаконом Огњеном Звекићем и Серафимом Астаховим, појцем византијске музике, у храму Вазнесења Господњег.

Уторак, 11. јун, у 19:00 часова – Духовна трибина на којој говори отац Виталије из манастира Студеница, у просторијама Српског културног центра „Свети Саваˮ.

Четвртак, 13. јун, Вазнесење Господње – Спасовдан:

• у 9:00 часова света Литургија.
  • у 17:00 часова Спасовданска литија од храма Светог Нектарија Егинског на Прозивци до храма Вазнесења Господњег.
  • у 18:00 часова вечерње богослужење са чином благосиљања славских дарова.
  • После вечерња – Концерт на коме учествују Етно група ,,Исконˮ, ученици одсека за традиционално певање Музичке школе у Суботици, солисткиња Јана Стевановић, ученица Гимназије ,,Светозар Марковићˮ и Небојша Живановић, бивши ученик  школе ,,Светомир Бојанинˮ из Суботице.

Организатори срдачно позивају све Суботичане да учествују у програмским активностима манифестације и заједничкој прослави празника.