У Ветернику изведена монодрама „Беседа о оптимизмуˮ

У суботу, 26. августа 2023. године, у порти храма Преподобног Симеона Мироточивог, у присуству бројног верног народа, Милош Станковић, првак Народног позоришта из Суботице, извео је монодраму „Беседа о оптимизмуˮ која је настала по истоименој беседи светог Владике Николаја. Пред почетак извођења монодраме, сабране је надахнутим речима поздравио протонамесник Лазар Мајсторовић, парох ветернички, који је представио госта на другој по реду духовној вечери коју је уприличила Црквена општина ветерничка.

Извођењем поменуте монодраме настављене су свечаности у сусрет великом освећењу наведеног храма у Ветернику. Следеће духовно сабрање биће одржано у суботу, 2. септембра 2023. године, када ће предавање на тему „Голгота и васкрс Србијеˮ одржати г. Петар Ђурђев, директор Историјског архива Града Новог Сада.