Прослављен престони празник храма Светих Кирила и Методија у Новом Саду

Прослава престоног празника храма Светих Кирила и Методија у Новом Саду започела је у уторак, 10/23. маја 2023. године, служењем бденија којим је началствовао протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма у Новом Саду, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На сâм дан храмовне славе, у среду, 11/24. маја, светом Литургијом је началствовао протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Миодраг је у својој беседи истакао многобројне врлине које су красиле свету браћу Кирила и Методија, подсетивши све присутне на потребу да се угледамо на њих. На крају своје беседе, архијерејски намесник новосадски први је изразио молитвену жељу да свештено братство и парохијани храма на Телепу прослављају ове свете Божје угоднике са сваким благословом и на многе године.

По заамвоној молитви прота Миодраг је благословио славске дарове, принос овогодишњих кумова, породице Радоњић. Кумство за наредну годину је преузео господин Горан Ракита. Светој Литургији је присуствовао господин Никола Перваз, председник Црквене општине новосадске.

Благољепију празничних богослужења допринели су полазници Школе појања при Црквеној општини новосадској „Свети Јован Дамаскинˮ, предвођени господином Филипом Поповићем и госпођицом Мињом Петров.