Увођење у дужност новог пароха у Суботици

У недељу, на празник Усековања главе светог Јована Крститеља, 29. августа / 11. септембра 2022. године, у Световазнесенском храму у Суботици, свету Литургију је служио протојереј Драган Стокин, парох суботички, уз саслужење свештеног братства храма.

По завршетку свете Литургије, протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја о постављењу презвитера Ивана Спасевског за пароха при храму Вазнесења Господњег у Суботици, а уједно и за настојатеља Световазнесенског храма. Прота Душан је пожелео срдачну добродошлицу новом пароху, упутивши му у име свештеног братства и верног народа молитвене жеље за успех на повереној му дужности. Присутном верном народу обратио се и презвитер Иван Спасевски, који је заблагодарио Епископу бачком др Иринеју на указаној части и поверењу.