Вечерње Великог петка и Јутрење Велике суботе у Саборном храму у Новом Саду

На Велики петак, 17/30. априла 2021. године, у Саборном храму Светог великомученика Георгија у Новом Саду, служено је свечано вечерње богослужење са изношењем плаштанице.

Уз појање стихире ,,Тебе одјејушчагосја свјетом јако ризоју”, Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење братства Саборног храма, предводио је део Вечерње службе, када се износи и полаже плаштаница у Христов гроб.

У наставку вечерњег богослужења служено је Мало повечерје са каноном Распетом Христу (Плач Мајке Божје), а потом и Јутрење Велике суботе са статијама. На крају Јутрења, после троструког опхода око храма са плаштаницом, владика Иринеј је прочитао јеванђелски одељак из Јеванђеља по Матеју.

[carousel_slide id=’26972′]

[carousel_slide id=’27032′]