Молитвени испраћај протојереја Божидара Шијачића

У петак, 23. априла 2021. године, после одслужених богослужења у храму Светог оца Николаја у Турији, отпочео је молитвени испраћај новопрестављеног слуге Олтара  Божјега, високопречасног протојереја Божидара Шијачића, умировљеног пароха врбашког. Наведена богослужења служили су свештеници храма у Турији. По датом отпусту, протојереј-ставрофор Драгомир Трифуновић, умировљени парох, служио је помен новопретстављеном проти Божидару, уз саслужење свештеникâ из Турије. У величанственом молитвеном испраћају оца Божидара, учешће су узели свештеници архијерејског намесништва бечејског, на челу са протојерејем Дејаном Станојевим, архијерејским намесником бечејским. Отац Дејан је у својој беседи изнео речи утехе свима сабранима у храму –  свештенству, верном народу и породици новопрестављеног проте Божидара, указујући на његов свештенопастирски рад и труд, у којем су га красиле врлине и изузетно залагање на Њиви Господњој. По обављеном опелу, учињен је трократни опход око светог храма, а потом литијски испраћај и сахрана новопрестављеног проте Божидара.

Вечан ти спомен, достојни блаженства и вечног молитвеног сећања, брате и оче наш Божидаре!

[carousel_slide id=’26271′]