У Раткову одржано духовно вече о Светоме Сави

Поводом обележавања великог јубилеја наше свете Цркве, осам векова аутокефалности, Црквена општина Ратково је у недељу, 22. децембра 2019. године, приредила духовно вече у оквиру ког је одржано предавање на тему „Путевима Светога Саве”.

Предавач је био протонамесник Милорад Мировић, парох при Светоуспењском храму у Новом Саду. Програм духовне вечери, која је одржана у просторијама Основне школе Ратко Павловић Ћићко, пригодним рециталом увеличали су и ученици који похађају веронауку у Раткову.

Презвитер Драгољуб Мајсторовић, надлежни парох, захвалио је верноме народу који је учествовао у организовању ове духовне вечери и нагласио да се мисија Светога Саве наставља како кроз живот црквене заједнице и веронауку, тако и кроз многе примере добре сарадње између Цркве и школе.