Примопредаја парохијске дужности у Ади

У недељу, 19. августа / 1. септембра 2024. године, у храму Вазнесења Господњег у Ади, светом Литургијом је началствовао протојереј Владислав Пајић, архијерејски намесник бечејски, уз саслужење презвитера Ненада Вујасина, пароха ађанског, новорукоположеног презвитера Бојана Николића и ђакона Дарка Вујкова из Бечеја.

На крају свете Литургије, прота Владислав је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Митрополита бачког господина др Иринеја, којом се презвитер Ненад Вујасин разрешава парохијске дужности у Ади и поставља за пароха друге парохије при храму Светог Нектарија Егинског у Суботици, а презвитер Бојан Николић поставља за пароха ађанског при храму Вазнесења Господњег у Ади. Прота Владислав је свештеницима Бојану и Ненаду пожелео срећан и благословен рад на новим дужностима које су им поверене. Отац Бојан и отац Ненад су заблагодарили Господу и Његовом Високопреосвештенству Митрополиту бачком господину др Иринеју на указаној части и поверењу, а затим су захвалили проти Владиславу и верном народу на љубави, са жељом да се настави плодоносна сарадња.