Света Тајна јелеосвећења у Жабљу

У Томину недељу, на празник Светог Василија Острошког, 29. априла / 12. маја 2024. године, у храму Преноса моштију светог оца Николаја у Жабљу, после вечерњег богослужења служена је света Тајна јелеосвећења.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј-ставрофор Иван Вачик, парох гардиновачки, уз саслужење ђакона Стевана Јањина, сабрата Светониколајевског храма у Жабљу. Чином свете Тајне јелеосвећења началствовао је протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва жабаљског. После свете Тајне јелеосвећења у којој су учествовали многобројни болни и потребити, отац Перо је поучио верни народ о важности живота у Цркви кроз учешће у светим Тајнама Цркве, нагласивши да исцељења и чуда која тражимо кроз молитвено заступништво светих у Цркви јесу припрема за исцељење које добијамо кроз Васкрсење и победу над грехом и смрћу.