Прослава храмовне славе у Oџацима

У петак Светле седмице, 27. априла / 10. маја 2024. године, на празник Спаљивања моштију Светог Саве, житељи Оџака свечано су прославили своју храмовну славу. Прослава је започело празничним бденијем којим је началствовао протојереј Горан Артуков, парох ченејски, уз саслужење ђакона Александра Артукова, сабрата храма Вазнесења Господњег у Новом Саду. По завршеном празничном бденију, ученици Основне школе „Бранко Радичевићˮ из Оџака су извели пригодан рецитал.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Иван Вачик, парох гардиновачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. У беседи после прочитаног јеванђелског одељка, прота Иван је говорио о значају Светог Саве, истакао велику љубав коју је поседовао и указао да се Свети Сава одупирао свим недаћама и искушењима са вером и надом у Васкрсење и живот вечни. После заамвоне молитве извршен је трократни опход око храма.

Празничним вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Алексеј Блануша, парох равноселски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После вечерњег богослужења, сабранима се беседом обратио протојереј Здравко Бојовић, парох врбашки. Овогодишњи црквени кум, г. Момчило Јовановић са породицом, залог кумства за следећу годину предао је г. Малиши Јокановићу.