Празник Христовог Васкрсења у Саборном храму у Новом Саду

На Празник Васкрсења Господа Исуса Христа, у недељу, 22. априла / 5. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј служио је пасхално јутрење и началствовао на светој архијерејској Литургији у Саборном храму у Новом Саду, уз саслужење Епископа мохачког господина Дамаскина и свештеног братства Саборног храма. По прочитаном јеванђелском одељку на светој Литургији, протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма, прочитао је Васкршњу посланицу Српске Православне Цркве. Непосредно пре причешћа верног народа Преосвећени Епископ бачки Иринеј је прочитао Васкршње слово светог Јована Златоуста.

По завршетку свете Литургије, Преосвећени Епископ бачки Иринеј је многобројном верном народу честитао празник Васкрсења Христовог, пожелевши свима да у здрављу и добру прослављају Празник над празницима на многа и блага лета.

Светој Литургији су присуствовали председник Владе Републике Србије г. Милош Вучевић, министар привреде у Влади Републике Србије госпођа Адријана Месаровић, градоначелник Новог Сада г. Милан Ђурић са сарадницима, муфтија војвођански Мухамед Зиљкић, председница Скупштине Новог Сада госпођа Јелена Мирковић Радомировић, госпођа др Весна Туркулов, као и друге личности из јавног живота и многобројни верни народ.

Пасхално јутрење

Света Литургија