Вечерње љубави у Саборном храму у Новом Саду

На празник Васкрсења Господа нашег Исуса Христа, 22. априла / 5. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ мохачки господин Дамаскин началствовао је на пасхалном вечерњем богослужењу у Саборном храму у Новом Саду, уз саслужење протојереја Велимира Врућинића, настојатеља Саборног храма, јерођакона Јустина Живанића и ђакона Милована Крстића, а у молитвеном присуству Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја.

Током празничног вечерњег богослужења прочитан је одељак из светог Јеванђеља по Јовану на шеснаест језика. Лепоти богослужења својим појањем су допринели чланови хора Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској, које је предводио ђакон др Владимир Антић, доцент Православног богословског факултета у Београду.