Васкршња трпеза у Народној кухињи Епархије бачке

На дан празновања најрадоснијег хришћанског празника – Васкрсења Христовог, у недељу, 22. априла / 5. маја 2024. године, Народна кухиња Епархије бачке је у својим просторијама приредила васкршњи ручак за своје кориснике, бескућнике и све потребите који су се за време васкршње трпезе нашли поред храма Вазнесења Господњег на Клиси у Новом Саду. Корисницима Народне кухиње којима се редовно доставља оброк је такође достављен васкршњи ручак. Васкршњу трпезу је благословио протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, духовник терапијске заједнице „Земља живихˮ. Прота Бранко је сабранима честитао Празник над празницима, рекавши да најрадоснији хришћански празник поручује да треба бити добар, јер је добро победило зло, да нема Живота без Крста и да је Распети и Васкрсли Христос све људске патње узео на Своја плећа, како би људи лакше носили своје животно бреме и тиме сведочили веру у Бога Живога.

Народна кухиња Епархије бачке основана је са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а почела је са радом 9. новембра 2020. године. У Народној кухињи Епархије бачке до сада је подељено преко 155.000 хиљада оброка, а тренутно има 164 корисника. Добротворна установа Епархије бачке захваљује свим волонтерима, добротворима и приложницима из земље и расејања који помажу рад Народне кухиње, уз молитвене жеље да им Васкрсли Христос подари изобиље добара небеских и земаљских.