Увођење у дужност пароха на Келебији

У пету недељу Часног поста – Глувну, 8/21. априла 2024. године, у храму Светог првомученика и архиђакона Стефана на Келебији, светом Литургијом је началствовао презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, уз саслужење протојереја Драгана Стокина. Уз бројни верни народ, литургијском сабрању је присуствовао и монах Евдоким, сабрат Светоархангелског манастира у Ковиљу.

По завршетку свете Литургије, презвитер Вељко Васиљев, архијерејски намесник суботички, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се протојереј Драган Стокин поставља за пароха у новооформљеној парохији при храму Светог првомученика и архиђакона Стефана на Келебији. Отац Вељко је изразио радост што ће у архијерејском намесништву суботичком бити још један храм у којем ће се верни народ напајати речју Божјом и пожелео проти Драгану много успеха у новој парохији. Прота Драган је захвалио Његовом Преосвештенству Епископу бачком господину др Иринеју на указаном поверењу.