Света Тајна јелеосвећења у Темерину

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 7/20. априла 2024. године, у храму Светог великомученика Георгија у Темерину, после вечерњег богослужења је служена света Тајна јелеосвећења.

Светом Тајном јелеосвећења началствовао је протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Богослужењу је присуствовао велики број верног народа из Темерина и околних места. По завршетку свете Тајне јелеосвећења, прота Бранислав је одржао поучну беседу у којој је нагласио да се учешћем у светој Тајни јелеосвећења видљиво показује љубав према Богу и ближњима, призива невидљива благодат Духа Светога која се излива на све људе, а нарочито на оне који траже лек за своје телесне и душевне патње. На крају се обратио и протојереј Миленко Поповић, настојатељ храма Светог великомученика Георгија у Темерину, који је захвалио служашчем свештенству и верном народу на молитвеном учешћу у светој Тајни јелеосвећења.