Слава хришћанске заједнице у Пивницама

Уочи празника Сретења Господњег, у среду, 1/14. фебруара 2024. године, у храму Успења Пресвете Богородице у Пивницама, вечерње је служио протојереј Петар Бикар, парох пивнички. После богослужења је извршен чин благосиљања славских дарова које је припремила Даниела Лазаров, кума овогодишње славе чланицâ Православне хришћанске заједнице у Пивницама. Залог кумства за следећу годину преузела је Љиљана Новаковић. На дан празника, свету Литургију је служио прота Петар, а присуствовале су чланице Православне хришћанске заједнице, као и гости из Новог Сада.

Православну хришћанску заједницу у Пивницама је основао блаженог спомена свештеник Светозар Шећеров, парох пивнички, на празник Преподобне мајке Параскеве, 14/27. октобра 1950. године. Следеће године чланице су изабрале празник Сретења Господњег за своју славу. Рад заједнице је обновљен 1986. године, а други пут 2023. године. Чланице заједнице се труде да наставе оним путем којим су ишле њихове баке и прабаке, служећи усрдно Богу и роду.