Посета Заједници „Земља живихˮ

У среду, 3. јануара 2024. године, тридесетак младих парохијана Саборног храма у Новом Саду, посетило је Заједницу за психосоцијалну рехабилитацију и ресоцијализацију оболелих од болести зависности „Земља живихˮ на Ченеју. Групу су предводили протојереји Велимир Врућинић и Бране Миловац, пароси Саборног храма, као и ђакон Мирослав Николић.

Посета је организована са циљем пружања подршке штићеницима у њиховој борби против болести зависности. Штићеницима је уручена помоћ у виду ствари које су им у овом тренутку потребне, а они су младе парохијане из Новог Сада угостили и упознали са начином живота и рада у заједници „Земља живихˮ и процесом исцељења од болести зависности. Сусрету је присуствовао и омладину поздравио протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, духовник Терапијске заједнице „Земља живихˮ.