Слава Радио-Беседе и Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ

Уочи празника Светога Јована Дамаскина, у суботу, 4/16. децембра, предавачи и полазници Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској и делатници Радио-Беседе прославили су своју славу.

Бденије уочи празника у Саборном храму у Новом Саду служио је архимандрит Мeтодије, игуман манастира Преподобног Прохора Пчињског. Бденију су молитвено присуствовали Преосвећена господа епископи шабачки Јеротеј и мохачки Дамаскин. На бденију су појали чланови хора Школе појања „Свети Јован Дамаскинˮ, под руководством Филипа Поповића.

По завршеном бденију Епископ шабачки г. Јеротеј је началствовао чином благосиљања славских дарова, уз саслужење свештенства Епархије бачке, a потом је присутнима честитао навечерје празника и уједно честитао имендан Епископу мохачком Дамаскину, као и славу предавачима и полазницима Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскинˮ при Црквеној општини новосадској и делатницима Радио-Беседе. Епископу Јеротеју је у име свих присутних заблагодарио Преосвећени Епископ мохачки г. Дамаскин, истичући да је неопходно да сви ходимо стопама светога Јована Дамаскина, који је узор свим православним хришћанима.