Завршена манифестација ,,Само је једно потребноˮ на Палићу

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у среду, 13. децембра 2023. године, у  храму Светога пророка Илије на Палићу, после вечерњег богослужења, служен је парастос оцу Александру Шмеману и матушки Јулијани Шмеман, поводом четири деценије од упокојења оца Александра Шмемана и једног века од рођења матушке Јулијане Шмеман.

После богослужења, у дворани парохијског дома на Палићу, протојереј Велимир Врућинић, настојатељ Саборног храма у Новом Саду, одржао је предавање на тему „Светиње светимаˮ. Овим изузетним предавањем отац Велимир је подсетио све присутне на оно што је једино потребно и што је живот хришћана, а то је света Литургија, односно Евхаристија, блажено време Царства. То Царство хришћани треба да заволе свим бићем и њиме да живе, јер је Господ зажелео да нам то Царство преда. Овим предавањем je уједно и завршена манифестација ,,Само је једно потребноˮ коју је организовала Српска православна Црквена општина палићка.