На Палићу отпочела манифестација ,,Само је једно потребноˮ

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у уторак, 5. децембра 2023. године, у дворани парохијског дома на Палићу, презвитер Лазар Ђачић, парох палићки, одржао је предавање на тему ,,Отац Александар и матушка Јулијана – кроз неизвесност живота без туге и бригâˮ. Предавање је пропраћено приказом фотографија из живота оца Александра и матушке Јулијане Шмеман.

На почетку предавања, Наталија Ковачевић, новинар Радио-Славословља Српске православне Црквене општине суботичке, пренела је своје утиске о снимању циклуса емисијâ о животу оца Александра Шмемана и матушке Јулијане, које су снимане у поменутој радио-станици, уз велику подршку и труд оца Лазара Ђачића.

Наведеним предавањем отпочела је манифестација ,,Само је једно потребноˮ, коју Црквена општина палићка организује поводом четири деценије од упокојења оца Александра Шмемана и једног века од рођења матушке Јулијане Шмеман.