Храмовна слава у Стапару

На празник Ваведења Пресвете Богородице, у понедељак, 21. новембра / 4. децембра 2023. године, у храму Ваведења Пресвете Богородице у Стапару прослављена је слава храма. Светом Литургијом је началствовао протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење свештенства Епархије бачке и ђакона из Сомбора. У беседи после прочитаног јеванђелског зачала, прота Саво је надахнуто говорио о празнику Ваведења Пресвете Богородице и истакао значај молитвеног заступништва Пресвете Богородице.

Празновање је настављено вечерњим богослужењем, којим је началствовао протонамесник Новица Ракић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства и ђакона Епархије бачке. На крају вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова, које је принео славски кум г. Жељко Јовишић. Залог кумства за следећу годину преузео је г. Ненад Милић са породицом.