Храмовна слава у Врбасу

У понедељак, 21. новембра / 4. децембра 2023. године, прослављена је слава храма Ваведења Пресвете Богородице у Врбасу. Празнично бденије уочи славе је служио протојереј Далибор Купусовић, парох врбашки, уз саслужење ђакона Немање Миливојевића.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење протојереја Далибора Купусовића и протонамесника Зорана Регодића, пароха бачкопаланачког. После прочитаног јеванђелског одељка, отац Драгољуб је у беседи указао на важност васпитања деце при храму и нагласио да тиме деца постају кадра да сведоче Христа у свету. После свете Литургије извршен је трократни опход око храма.

Вечерњим богослужењем је началствовао протојереј Јован Кезан, парох оџаџки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Празнична богослужења су својим појањем увеличали појци храма Ваведења Пресвете Богородице, предвођени протојерејем Здравком Бојовићем, парохом врбашким. На крају вечерњег богослужења, прота Јован је говорио о величини личности Пресвете Богородице као вековне заштитнице града Врбаса. Протојереј Далибор Купусовић је поздравио сабрано свештенство и верни народ и захвалио овогодишњим добротворима храма Ваведења Пресвете Богородице. Овогодишњи кумови, породица Ивана Ергелашева, предала је кумство породици Бранка Мажића.