Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Војислав Лучар

У уторак, 5. децембра 2023. године, у поподневним часовима, упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Војислав Лучар, умировљени парох дероњски. Прота Воја је рођен 8. децембра 1931. године у Дероњама, у побожној и благочестивој породици, од оца Миладина и мајке Милосаве. Богословију Светог Саве је завршио 1956. године у манастиру Раковици и ступио је у брак са супругом Вером, рођеном Купусинац, са којом је добио два сина. Исте године је рукоположен у ђаконски и презвитерски чин руком епископа бачког Никанора и постављен је за пароха у Лалићу. Од 1962. године био је парох у родним Дероњама, где је и завршио активну парохијску службу и отишао у мировину 2000. године.

Заупокојна Литургија поводом упокојења новопрестављеног протојереја-ставрофора Војислава Лучара биће служена у четвртак, 7. децембра 2023. године, са почетком у 9:00 часова, а опело са почетком у 12:00 часова, у храму Светог архангела Михаила у Дероњама.

Вечан ти спомен, достојни блаженства, драги наш оче Војо!