Храмовна слава у Дероњама

У уторак, 8/21. новембра 2023. године, прослављен је престони празник храма Светог архангела Михаила у Дероњама. Уочи празника, бденијем је началствовао протонамесник Милић Добросављевић, парох дероњски, уз саслужење протојереја Драгана Штевића, пароха дероњског.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао презвитер Драгољуб Мајсторовић, архијерејски намесник кулски, уз саслужење дероњских пароха. Светој Литургији молитвено је присуствовао протојереј-ставрофор Војислав Лучар, умировљени парох дероњски. После прочитаног јеванђелског зачала, сабрани верни народ поучио је отац Драгољуб, говорећи о благословеном значају светог архангела Михаила и свих бестелесних небесних сила. Радост евхаристијског сабрања је настављена чином благосиљања славских дарова, а затим и трпезом љубави у дворани Црквене општине дероњске.

Овогодишњи кум славе био је Горан Симоновић, а кумство за следећу годину је преузео Александар Јовановић. Празнична радост и молитвено заједничарење настављено је вечерњим богослужењем, којим је началствовао презвитер Бранислав  Нијемчевић, парох ратковачки, уз саслужење протојереја Драгана Штевића и протонамесника Милића Добросављевића. Отац Бранислав је одржао пригодну беседу о светом архангелу Михаилу и свим бестелесним силама, честитајући свештенству и верном народу храмовну славу. У име свештенства и верног народа, протонамесник Милић Добросављевић је одржао кратко слово благодарности.