Храмовна слава у Шајкашу

У среду, 26. октобра / 8. новембра 2023. године, верни народ Шајкаша прославио је своју храмовну славу – празник Светог великомученика Димитрија. Бденијем уочи празника началствовао је протонамесник Перо Анђелић, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства и ђаконства Епархије бачке.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, умировљени  свештеник, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

После вечерњег богослужења је извршен чин благосиљања славских дарова, а сабрани верни народ је беседом поучио протонамесник Стојан Марић, парох лочки. Отац Стојан је говорио о циљу хришћанскога живота и активном учешћу верних у животу Цркве, те је похвалио труд свих чланова шајкашке парохије на обнови светога храма. Кум овогодишње славе, Саво Тешић са породицом, залог кумства је предао Николи Верићу из Шајкаша.