Храмовна слава у Александрову

Прослава престоног празника храма Светог великомученика Димитрија у Александрову отпочела је служењем празничног бденија, на којем је началствовао протонамесник Далибор Зарић, парох сенћански, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва суботичког.

На дан празника, у среду, 26. октобра / 8. новембра 2023. године, светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Мирко Шипка, умировљени свештеник, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва суботичког. По заамвоној молитви извршен је трократни опход око храма, са поменом ктиторима.

Вечерње је служио протонамесник Бошко Симић, парох хоргошки, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва суботичког. Овогодишњи кумови Милош и Славко Грбић предали су залог кумства за наредну годину породици Драгана и Бранка Антонијевића из Александрова. По завршетку богослужења, пригодан уметнички програм у парохијском дому извела су деца која похађају веронауку при храму, као и деца из Хуманитарног удружења „Заједноˮ из Суботице.