Слава храма на Адицама

Парохијани новосадског насеља Адице прославили су празник Преподобне матере Параскеве, светитељке којој је посвећен храм у изградњи у овом насељу.

Вечерње богослужење на дан празника, у петак, 14/27. октобра 2023. године, служио је протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја Милоша Стојановића и ђакона Бранка Бандобранског. На крају вечерње службе извршен је чин  благосиљања славских дарова, којем је и поред кише која је непрестано падала, присуствовало мноштво верног народа. Честитајући славу кумовима, свештеницима и парохијанима, прота Миодраг је изразио наду да ће се изградња храма у наредном периоду још снажније наставити. После богослужења је приређено послужење за све присутне вернике. Овогодишњи кумови, Миладин и Гордана Радовић, предали су кумство Саши Вучковићу.