Слава хришћанске заједнице у Чуругу

У петак, 14/27. октобра 2023. године, на празник Преподобне матере Параскеве, у Чуругу је прослављена слава хришћанске заједнице. На дан празника, у храму Вазнесења Господњег у Чуругу, светом Литургијом је началствовао презвитер Мирослав Стојановић, парох чурушки. Вечерњим богослужењем началствовао је протојереј Милош Јевросимов, парох тителски, који је после вечерња извршио чин благосиљања славских дарова. У част светитељке, славске дарове су принеле Јелена Ердевик, Душица Радмило, Бранислава Сачић, Зорица Гвозденац и Снежана Гвозденац.

После вечерњег богослужења, трудом и љубављу овогодишњих кума, у Светосавском дому је уприличена трпеза љубави. Сабрање је украшено умилним појањем благочестивих чланова хришћанске заједнице који брину о светињи храма и настављају традицију чувених чурушких појаца.