Свеноћно бденије у храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду

У петак, 30. септембра / 13. октобра 2023. године, у навечерје празника  Покрова Пресвете Богородице, у храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду, служено је свеноћно бденије са светом Литургијом.

На бденију са светом Литургијом богослужили су: протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, протојереј Велимир Врућинић, парох новосадски, протонамесник Дарко Јелић, парох у Змајеву, протонамесник Владимир Марков, парох у Каћу, јереј Вељко Васиљев, вршилац дужности архијерејског намесника суботичког, јереј Бранко Милосављев, парох у Будисави, и свештенослужитељи храма Светих Кирила и Методија.

Благољепију богослужења својим умилним појањем допринели су полазници Школе појања при Црквеној општини новосадској „Свети Јован Дамаскинˮ. Подељени на мушки и женски хор по први пут на свеноћном бденију, полазници Школе појања узносили су химне у славу Божју и у част Пресвете Богородице.