Поклоничко путовање верникâ из Жабља

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, а у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, од 1. до 3. септембра 2023. године, верници из Жабља, предвођени протојерејем Николом Темеринцем, парохом жабаљским, посетили су светиње Црне Горе и Херцеговине.

Првог дана ходочашћа верни народ посетио је велелепни Храм Васкрсења Христовог у Подгорици, присуствовао на светој Литургији и поклонио се гробу блаженопочившег митрополита Амфилохија. У манастиру Ждребаоник верни народ поклонио се и целивао мошти светог Арсенија, као и делић моштију светог Николаја Мирликијскога Чудотворца – заштитника верног народа Жабља. У горњем манастиру Острогу верници су целивали  нетљене мошти светог Василија Острошког и Тврдошког чудотворца. Другог дана поклоничког путовања верници су посетили манастир Савину и целивали чудотворну икону Богородице Савинске која је једна од шест канонизованих чудотворних икона у нашој Цркви. Затим је пут настављен према Требињу где су коначили, а трећег дана поклоничког путовања су присуствовали светој Литургији у храму Преображења Господњег и приступили светој Тајни Причешћа. У Требињу су верници посетили и Херцеговачку Грачаницу – Црквине где почива велики песник Јован Дучић, а затим се упутили ка Вишеграду. Духовно окрепљени, у вечерњим часовима су се вратили својим домовима у Жабаљ.