Увођење у дужност ђакона у Темерину

У недељу, 3. септембра / 21. августа 2023. године, у храму Светог великомученика Георгија у Темерину, светом Литургијом је началствовао протојереј  Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. За певницом су појали ученици Богословије Светог Арсенија из Сремских Карловаца, на челу са професором господином Иваном Неђићем.

По отпусту свете Литургије, протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се ђакон Немања Пантић поставља за парохијског ђакона при храму Светог великомученика Георгија у Темерину. Прота Бранислав је нагласио  да је ђакон Немања први парохијски ђакон при храму Светог великомученика Георгија у Темерину и  пожелео новопостављеном ђакону плодоносан рад на повереној му дужности. После обраћања архијерејског намесника, сабраном верном народу се обратио ђакон Немања Пантић који је заблагодарио Господу, захваливши и Епископу бачком Иринеју на указаном поверењу. На самом крају, у име свештеног братства и верног народа у Темерину, речима добродошлице присутнима се обратио протојереј Миленко Поповић, настојатељ храма Светог великомученика Георгија, пожелевши успешан и плодоносан рад новопостављеном првом парохијском ђакону.