Увођење у дужност ђакона у Сомбору

У недељу, 21. августа / 3. септембра 2023. године, у храму Рођења Светог Јована Претече у Сомбору, светом Литургијом је началствовао протојереј Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење свештеног братства овог храма. На светој Литургији је појао Црквени хор „Свети цар Константин и царица Јеленаˮ из Сомбора.

П завршетку свете Литургије прота Саво прочитао је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом се ђакон Стефан Сентђерђи из Сомбора поставља за парохијског ђакона при храму Рођења светог Јована Претече у Сомбору, пожелевши му плодоносан рад на повереној му дужности. После обраћања архијерејског намесника сомборског, сабраном верном народу се обратио ђакон Стефан Сентђерђи, који је заблагодарио Господу и захвалио Епископу бачком Иринеју на указаном поверењу.