Одржан састанак вероучитељâ и катихетâ Епархије бачке

У недељу, 20. августа 2023. године, у дворани парохијског дома при храму Светих Кирила и Методија у Новом Саду одржан је састанак вероучитељâ и катихетâ Епархије бачке у оквиру припрема за почетак нове школске године. На почетку састанка, вероучитеље и катихете је поздравио протојереј Жељко Латиновић, координатор Катихетског одбора Епархије бачке. Састанку је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј, који се том приликом обратио вероучитељима и катихетама Епархије бачке, указавши на значај верске наставе у животу Цркве, али и, уопште, у савременом друштву. „Све је у Цркви неминовно у категорији богочовечанскога. Оно за шта кажемо да је институционално, уствари је истовремено харизматично. Веронаука је управо таква по природи. Поучавање у вери је једна црквена служба коју нам Црква поверава. У том смислу је верска настава веома одговорна. Катихизација је веома широк и дубок процес у целокупном животу Цркве и дешава се непрекидно”, поручио је Преосвећени владика Иринеј. У наставку обраћања Епископ бачки Иринеј је катихете и вероучитеље упознао са многобројним досадашњим изазовима по питању статуса верске наставе и радно-правног положаја вероучитељâ, као и са предстојећим задацима на унапређењу статуса верске наставе у образовном систему. На крају састанка, вероучитељима и катихетама су уручена решења о наименовањима за вероучитељску и катихетску службу.