Прослава храмовне славе у Бачком Градишту

Овогодишње славско сабрање у Бачком Градишту започело је празничним бденијем, којим је началствовао протојереј Милош Јевросимов, парох тителски, уз саслужење протојереја Миленка Поповићa, пароха темеринског.

Свету Литургију je служио протојереј-ставрофор Драгомир Трифуновић, умировљени парох, уз саслужење протојереја-ставрофора Илије Пролета, умировљеног пароха, и протонамесника Леа Малешевића, пароха каћког. Протонамесник Лео Малешевић је одржао празничну беседу, напоменувши да је улога хришћанског живота непрестано преображење човеково и узрастање у Христу Господу кроз светотајински живот Цркве.

Вечерњим богослужењем началствовао је Епископ мохачки г. Дамаскин, викар Епископа бачког, уз саслужење свештенства Епархије бачке. На крају вечерњег богослужења, уз појање празничног тропара, служен је чин благосиљања славских дарова. Преосвећени владика Дамаскин је изговорио надахнуту беседу о значају и смислу празника Преображења Господњег, честитајући храмовну славу свим парохијанима храма у Бачком Градишту.

На крају вечерњег богослужења Епископ мохачки Дамаскин је уручио архијерејске грамате признања и захвалнице заслужним установама и парохијанима који су показали делатну љубав према нашој светој Цркви. У радости празника је прослављен и јубилеј – двеста педесет година од изградње храма Преображења Господњег у Бачком Градишту. Вечерњем богослужењу у Бачком Градишту присуствовао је др Вук Радојевић, градоначелник Бечеја. Кумство за следећу годину прихватио је г. Бранислав Татић са својом породицом.