Одржано предавање у Ветернику

У суботу, 6/19. августа 2023. године, на празник Преображења Господњег, у порти храма Преподобног Симеона Мироточивог у Ветернику, предавање на тему „Светородна лоза Немањића у Бачкојˮ, одржао је протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ Световазнесенског храма у Новом Саду.

Сабрани верни народ поздравио је протојереј Предраг Билић, настојатељ храма, који је у обраћању изразио радост јер ће у години када новосадско насеље Ветерник прославља стоту годишњицу од насељавања бити освештан храм који је срце наведеног насеља. Потом се обратио др Борис Стојковски, ванредни професор Филозофског факултета у Новом Саду, који је присутне упознао са предстојећим догађајима који ће врхунити у светој Литургији и великом освећењу храма, 10. септембра 2023. године.

Следеће духовно сабрање биће одржано у суботу, 26. августа 2023. године, када ће на тему „Беседа о оптимизмуˮ од светог Владике Николаја Охридског и Жичког, беседити г. Милош Станковић, првак Народног позоришта из Суботице.